Harmonogram: 

 

Obszary tematyczne obejmowane przez projekt W Stronę Zmian XI

 

 

1. Wpływ społeczny, mowa ciała i autoprezentacja, czyli jak odnieść sukces w biznesie.
Czy dzięki wiedzy psychologicznej naprawdę można manipulować innymi? Warsztaty z tej kategorii pozwolą odpowiedzieć na to pytanie. Obejmować będą tematykę związaną z odnoszące się wykorzystania psychologii w szeroko rozumianym biznesie. Są to szkolenia odnoszące się zarówno do organizacji pracy, zarządzania sobą czasie, sztuki pracy pod presją czasu,jak i zarządzania zespołem, rozdzielania obowiązków, bycia liderem. Poruszają tematykę negocjacji, rozwiązywanie konfliktów w pracy, wyznaczanie celów.

 

2. Ciało a umysł i ich wzajemny wpływ.
Czy sen jest stratą czasu? Czy nic nie można zrobić ze słabą pamięcią? Na te i inne pytania odpowiedzą warsztaty z tej kategorii. Poruszać będą tematykę higieny psychicznej, pamięci, diety, sportu i motywacji.

 

3. Media i kultura, stereotypy a tolerancja.
Czy naprawdę nie mamy czasu? Czy social media rzeczywiście służą budowaniu relacji? Jak radzić sobie ze swoimi problemami, jak pomagać innym. Jak radzić sobie zarówno z nagłymi zmianami w swoim życiu, jak i szybko zachodzącymi zmianami w społeczeństwie. Obejmuje obszary konfliktów międzypokoleniowych i międzykulturowych.

 

4.Uważność, emocje i uczucia.

Czy psychologowie naprawdę potrafią czytać w myślach? Kategoria ta odnosi się do zastosowania psychologii w naszym życiu codziennym, zwracając szczególną uwagę na komunikację z drugim człowiekiem. Obszar ten odnosi się do samopoznania swoich możliwości, potrzeb i dążeń oraz samorealizacji. W ramach tego blogu powiemy sobie także więcej o bliskich relacjach i miłości.

 

5. Psychologia na start - praktyczne wskazówki dla przyszłych psychologów.

Obszar dedykowany dla studentów psychologii, poszerzający wiedzę zdobytą w trakcie studiów. Omówienie różnych nurtów terapeutycznych takich jak Gestalt, terapia systemowa, psychodrama, psychologia  poznawczo-behawioralna, psychoanaliza. Poszerzenie wiedzy w zakresie innych dziedzin psychologii takich jak analiza transakcyjna, interwencja kryzysowa itp.